Eye Tonuri de gri
Invert Mode Culori inversate
Link Linkuri subliniate
Keypad Navigare prin tastatură
Triangle Cursor negru
Triangle Cursor alb
Remove Circle Text mic
Add Circle Text mare
Refresh Resetare
Close Inchide
Call
Telefon: 022 289 034

Educație online fără hotare

În cadrul proiectului transdisciplinar „Educație online fără hotare” cu tematica „ Iarna-feerie în cuvinte, culori și portativ” la etapa de cercetare clasa 5-a „A” au discutat despre tradițiile din zona Moldovei în perioada de iarnă. Tezaurul folcloric a fost descoperit împreună cu doamna Mariana Dobzeu și doamna Felicia Nevodaru de la CNCPPCI (Centrul naţional de conservare şi de promovare a patrimoniului cultural imaterial) copiii au făcut cunoștința cu portul tradițional autentic. Au avut ocazia să admire și să atingă veșmintele populare vechi. Curiozitatea elevilor a fost trezită și întrebările nu au contenit.

Sperăm să avem parte de mai multe activități de acest fel!

1 2 3 4 5

Articole Recente